זמן קריאה: 7 דקות

Green Joker

Green Joker

עולם ורוד רואים דרך עיניים אדומות ✊

ניקיון והחלפת מים למה זה חשוב ?

אולי אתם כבר יודעים שהמים בבאנג (מקטרת מים) לא רק מקררים את העשן העובר דרכו, אלא הם גם משמשים כמסנן אמין ואיכותי המונע כניסת זפת ואפר לדרכי הנשימה שלכם במידה ואתם עדיין שורפים. לכן, על מנת לשמור על האיכות, הטעם והיעילות של סשן האידוי/עישון, יש לשטוף באופן קבוע את הבאנג ולהחליף בו את המים.
בידיוק כמו שמנקים באופן קבוע את מכשיר האידוי שלנו.
הבאנג בהחלט נחשב כאביזר העישון העיקרי בקרב אוהבי הקנאביס, ולא קשה להבין מדוע, המים והעיצוב הפשוט והגאוני של הבאנג עוזרים לרכך את האדים או העשן על ידי קירור (וסינון זפת ואפר למעשנים שבנינו). אבל זכרו שמדי פעם עדיין צריך להחליף את המים בבאנג כדי להימנע ממצבים לא נעימים. למה זה כל כך חשוב? האם מים לא ממשיכים לפעול כמסנן ויהי מה כל עוד הם קיימים? קיימת תשובה חד משמעית! החלפות מים סדירות הן המפתח אם ברצונך להפיק את המרב מהקאנביס שלך.

למה יש מים בבאנג:
הבאנגים מגיעים בכל הצורות והגדלים, אבל לא משנה איך הם נראים או כמה הם עולים, לכל באנג יש דבר אחד במשותף: כולם מיועדים לעישון דרך מים.
1. קודם כל, המים בבאנג פועלים כמו פילטר
כאשר אנו מעשנים קנאביס, אנו למעשה משנים את ההרכב הכימי של הצמח, וממירים THCA ל-THC, הקנבינואיד שגורם לנו להרגיש את ההשפעה של הסטלה. עם זאת, בתהליך הבעירה נוצרות מאות תרכובות משניות, לרוב רעילות מאוד ומסרטנות, המתקבצות יחדיו ונקראות בפשטות זפת.
לדוגמה, הנה מחקר שמראה כי עשן קנאביס דומה מאוד באיכותו לעשן טבק, שניהם עשירים בפחמימנים ארומטיים פוליציקליים (המצויים בפחם, נפט גולמי ובנזין), הידועים לשמצה בתכונותיהם המסרטנות והמוטגניות.
המים מהבאנג לוכדים ומסננים חלק מהתרכובות הללו, ומסננים אפר לפני שהם נכנסים לפה או לדרכי הנשימה.
האם מים הם הפילטר המושלם? לא, אבל הוא עושה את העבודה מספיק טוב כדי להפוך את הסשן לנקי וקריר יותר בטווח הארוך משיטות עישון פופולריות אחרות.
המים בבאנג מקררים את העשן עוד לפני שהוא מגיע לריאות שלך, מה שהופך אותו לרך יותר ופחות מגרה את דרכי הנשימה. (פחות שיעולים)
אז, בהתחשב בכך שהמים נמצאים רק בתחתית הבאנג, איך בדיוק הם מטהרים את העשן? כדי להבין זאת, מחקרים בחנו את ההבדל בהרכב הכימי בין עשן טבק רגיל לטבק שעושן מנרגילה, והתוצאות היו בהתאם רוב המחקרים החל משנות ה-60 מראים כי המים פועלים כמסנן יעיל מאוד, לוכדים עד 90% מהפנולים (שהם רעלנים, פועלים כמחוללי גידולים), וכן עד 50% חלקיקי בנזופירן (פחמימנים ארומטית פוליציקליים מסרטנים ביותר).
מחקרים אחרים השוו גם את התכונות המסרטנות של מי באנג ועשן מסונן במים. תוצאות המחקר הזה הראו שהמים שנותרו בבאנג עשירים הרבה יותר בחומרים מסרטנים מהעשן שהוא סינן.
לאחרונה, חוקרים מאוניברסיטת טקסס ומבית הספר לבריאות הציבור של הרווארד ערכו בדיקות לרעילות התא של קנאביס ועשן טבק כאחד.
הם גילו שסינון סוגי העשן דרך המים עוזר להסיר אקרוליין ואצטאלדהיד, שני רעלים שתוקפים מקרופאגים, אחד מתאי ההגנה העיקריים בריאות שלנו. כאשר נחשפו לטבק לא מסונן או לעשן קנאביס, יכולתם של תאים אלה להרוג חיידקים פחתה באופן ניכר.
האם מים מסננים גם thc?
אז, ישנם מחקרים רציניים שמראים כיצד מים בבאנג מסננים רעלים מעשן קנאביס. אבל העובדה שמים הם מסנן כל כך יעיל מעלה גם שאלה אחת חשובה מאוד: "האם מים מבאנג יכולים לסנן גם קנבינואידים (THC ו-CBD) או טרפנים?"
התשובה הקצרה היא כן. עם זאת, כמות הקנבינואידים או הטרפנים שהבאנג מסנן זניחה בהשוואה ליכולתו לסנן רעלים וחלקיקים מגרים אחרים. הסיבה לכך היא שרוב הקנבינואידים, הטרפנים והפלבנואידים הפעילים המצויים בעשן הקנאביס פשוט אינם מתמוססים במים.
עם זאת, מחקרים הראו ש-20 עד 40% מה-THC בעשן הקנאביס יכולים להיקשר לזכוכית בבאנג, ואם הבאנג הוא פלסטיק, תאבדו עוד יותר קנבינואידים. עם זאת, ניתן לפתור בעיה זו בפשטות על ידי רכישת באנג זכוכית ללא כל אלמנט גומי או פלסטיק.
אבל יש דברים שצריכים להדאיג אותך יותר מה-THC שנותר במים בבאנג, כך תרכובות שכבר מסוננות במים יכולות לשנות את העשן העובר דרכן. לדוגמה, אם אתה משתמש במי ברז עתירי כלור בבאנג שלך, גם כלור ייכנס לעשן במידה מסויימת.
אותו הדבר קורה כאשר אתה משתמש במים ישנים או בעלי ריח רע, או בכל נוזל אחר מלבד מים רגילים, כגון תה, מיץ, משקה אנרגיה, או אפילו יין. אני ממליץ בחום להימנע משימוש בכל נוזל מלבד מים, שכן שאיפת החלקיקים של המשקאות הללו עלולה להוביל לבעיות בריאותיות.


האם אתם יכול להגביר את הסטלה על ידי שתיית מים מהבאנג? מכיוון ש-THC אכן נשאר במים, האם אתם יכול להגיע לסטלה רק על ידי שתיית מים מבאנג?
התשובה היא לא. ובבקשה אל תיתנו לאף אחד לגרום לכם או להערים עליכם לשתות את המים מהבאנג – זה עלול להזיק לכם קשות וזה מגעיל מאד בלשון המעטה.
קנבינואידים, כפי שהזכרנו קודם, אינם מתמוססים במים. אם אתם רוצים להתמסטל משימוש בקנאביס דרך הקיבה, אתם רק צריך בגדול להכין אכילים, שקלו להכין מהקאנביס חמאה או שמן כלשהו ולאחר מכן להשתמש בו כדי להכין אכילים אבל זה כבר למאמר אחר .

היתרונות העיקריים של החלפת המים בקביעות בבאנג:
הטעם הטוב ביותר: לזפת,לאפר ורקליים הכלואים במי הבאנג יש השפעה עצומה על הטעם והריח של העשן/אדים. מסתבר שאחרי שתאדו/תעשנו אפילו את הפרחים המתוקים ביותר בבאנג מלוכלך ומצופה בשרף, לא תיהנו מהטעם, כי תרגישו את המרירות הברורה מהרעלים והשרפים שהצטברו במים. אם אתם רוצים לשמר את הארומה של הקנאביס, החליפו באופן קבוע את המים בבאנג שלכם.
סינון טוב יותר: מים נקיים מסננים רעלים ותרכובות מגרות אחרות מעשן/אדים בצורה יעילה יותר. אני ממליץ לכם להקפיד להחליף את המים בבאנג לעתים קרובות כדי להבטיח את הסינון הטוב ביותר.
מכשירי זכוכית עמידים לאורך זמן: באנגים וצינורות/מחברים מזכוכית תמיד יחזיקו מעמד זמן רב יותר עם טיפול נאות. ניקוי קבוע של הבאנג שלך לפי ההוראות שלהלן יעזור לשמור אותו נקי מכל פגמים או פגמים למשך זמן רב ככל האפשר.

שאלות ותשובות נפוצות:

באיזו תדירות יש להחליף את המים בבאנג?
התדירות שבה אתם תחליפו את המים בבאנג או תנקו את הבאנג באופן כללי תלוי בהעדפות האישיות שלכם וגם בשימוש שלכם, אבל בסופו של דבר, ככל שאתם תעשו את זה לעתים קרובות יותר, כך זה יהיה טוב יותר עבורכם. 
מים עומדים צוברים חיידקים ולא בהכרח מהסוג שאנחנו רוצים בגוף שלנו – מי ברז הינם מוכלרים ולכן הם יצברו פחות חלקים באותו טווח זמן אבל בכל זאת ההמלצה בקהילת האידוי היא להחליף מים לפחות פעם ביום. 

איך יודעים מתי אתם צריכים להחליף את המים בבאנג? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להבין מתי הבאנג צריך ניקוי ומים טריים בוודאות:


ריח רע, אם הבאנג מריח רע, זה סימן ברור שצריך לנקות אותו בדחיפות ולהחליף את המים שבו. לשטוף אותו היטב עם חומר ניקוי או מים עם טבליות באחת השיטות שנסביר בהמשך המאמר.

מים חומים, מים חומים הם סימן נוסף לכך שהגיע הזמן להסיר את הזפת מהבאנג. הזפת והפיח המצויים בעשן יצבעו בסופו של דבר את המים בבאנג, כמו גם את הבאנג בעצמו. ניקוי קבוע יעזור לזכוכית שלכם להיראות ללא רבב ולשמח אותכם זמן רב יותר.


הצטברות שרף. לא משנה מה אנשים יאמרו, אל תיתן לאף אחד לגרד את הזפת מהבאנג ולעשן אותו. אם שמתם לב שנוצרה זפת חומה או שחורה על חלק כלשהו של הבאנג, אז זה הזמן לנקות אותו ביסודיות.

עובש. ברור שאם בבאנג שלכם יש עובש, אתם צריכים לנקות אותו היטב ולעקר אותו לפני סשן העישון/אידוי הבא שלכם. מים עומדים מהווים סביבת גידול אידיאלית לפטריות שונות ולחיידקים מזיקים, שאסור שיהיו ליד הפה כלל, על אחת כמה וכמה לא בתוך הריאות, אותם חיידקים עלולים להזיק למערכת העיכול וליצור מחלות שונות.

איך לשמור על הבאנג נקי, סקירה קצרה על סוגי הניקוי :
ישנם כמה דרכים וכל משתמש מסגל את זאת שנוחה לו לניקוי, נסקור 3 דרכים מרכזיות.

1. תכשירים יעודים

לניקוי כגון קריסטל קליר/גראנג’ אוף בם נוזלים לניקוי באנגים רב פעמיים ובעצפ לכל מה שעשוי מזכוכית. מיועד מנקה גם חלקי מתכת למינהם בצורה פחות טובה היעוד המרכזי לכלי זכוכית עם הצטברות גבוהה של לכלוך.

2. אלכוהול/ איזופורול
שיטה טובה לניקוי פחות פרקטית לחלקים גדולים כמו באנגים כי כמות האלכוהול או הiso שמשתמשים היא גבוהה והחומר יקר , מעבר לזה עדיף להשתמש בתכשיר מסוג זה בעיקר למתכות שצריכות לשבת בתוך האלכוהול כאשר יש לכלוך רב , כמה נקודות לשים אליהם לב ! אין לשים גומיות בתוך התמיסה הם נהרסות במגע עם אלכוהול לאורך זמן ולאחר ההוצאה מהאלכוהול יש לשטוף טוב להורדת שאריות אלכוהול שלא יגיעו אלינו לריאות.

3. מים רותחים + טבלית מדיח

אז מה צריך ?

1. קופסת פלסטיק גדולה שיכולה להכיל לפחות קומקום מים רותחים
2. מים רותחים לפחות כמו בקומקום (עדיף יותר)
3. טבלית מדיח עדיפות לג'ל
4. לא חייבים אבל עוזר – מבריק נוזלי למדיח ממש כמה טיפות

אופן הניקוי-
מכניסים את הטבלית לקופסא שופכים מים רותחים מערבבים הכול בצורה טובה, ממלאים את הבאנג במים עם הסבון ונותנים להם לעמוד מלאים כעשר דקות . את שאר המחברים וכל מה שמעונינים לשטוף מניחים בתוך הקופסא ונותנים לזה לשכב בתוך המים עם הסבון.
את תכולת הבאנג שופכים מעט (בעדינות יש לשים לב הזכוכית חמה מאד ) משקשקים עם מה שנשאר ביפנים ואז שוטפים טוב עם מים מהברז גם מבחוץ וגם בתוך הבאנג על מנת להוציא ממנו את כל הסבון (חשוב לשים מים לא קרים מידיי בהתחלה שלא יהיה מעבר טמפ חד מידיי) את החלקים שוטפים גם כן במים, עוברים על הכול עם נייר סופג, זהו הכול כמו חדש , תהנו .

הדרך האהובה עלי אישית היא עם טבלית ולא פעם החמיאו לי על הנקיון שיש לי בזכוכיות , אך חלקי מתכת של הפלאוורפוט או הדיינהוואפ, אני מעדיף לנקות עם אלכוהול/iso זה מנקה מתכת הרבה יותר טוב ומעלים את הדביקות של הריקליים שנתפס חזק יותר במתכת.

אל תשכחו להחליף מים בבאנג לפני סשן האידוי/עישון הבא או אפילו לשטוף אם זה מה שנדרש, הריאות ודרכי הנשימה שלכם יהיו אסירי תודה לכם! והסטלה רק תהיה טעימה, נעימה ויעילה יותר.

שירות לקוחות
support@972vape.com

 האתר אינו מעודד צריכת קנאביס בכלל ובקרב קטינים בפרט, הגלישה באתר מותרת מגיל 21+. 
 

האתר מוצפן ומחזיק תעודת SSL.